Pole namiotowe w przysiółku Stasiana

, 38-454 Stasiana
49°27'55"N 21°43'53"E (49.465319, 21.731628)

Przysiółek Stasiana (lub też Stasiane a nawet Stasianie) to dawna część Tylawy, położony w sąsiedztwie rezerwatu “Przełom Jasiołki”. Tuż przy drodze wojewódzkiej nr 897 leśnicy zorganizowali bezpłatne i doskonale wyposażone pole namiotowe. Znajdują się tu trzy drewniane wiaty ze stolikami i ławkami, stojak na rowery, stół dostosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, brama do lasu, kosze na śmieci, wyznaczone miejsca na ognisko (betonowe). Woda znajduje się w pobliskim potoku. W sezonie stoją tu także tymczasowe toalety typu toy-toy. Całość jest ogrodzona.

Pole jest doskonałym miejscem wypadowym na pobliski szczyt Piotrusia (728 m n.p.m.), na który prowadzą żółte znaki, a także na Ostrą (687 m n.p.m.), na którą dojdziemy idąc zielonym szlakiem. Stąd też rozpoczyna się znakowana ścieżka przyrodnicza „W przełomie Jasiołki” (czarne oznakowanie).

Polem namiotowym opiekuje się Nadleśnictwo Rymanów, które kosi trawę, opróżnia pojemniki na śmieci i dostarcza drewno. Wjazd dla każdego rodzaju środków transportu.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

msg_site_uses_cookies
Więcej na ten temat...