Studencka Baza Namiotowa w Rabem

Rabe oferuje możliwość przenocowania, znajduje się tu „Studencka Baza Namiotowa Rabe”. Położona jest na północnych stokach zalesionego grzbietu Wysokiego Działu, w środkowej jego części - w rejonie Przełęczy Żebrak, w dolinie Rabiańskiego (Rabskiego) Potoku.

Baza prowadzona jest przez Studencki Klub Podróżniczy "Czwórka", działający w ramach warszawskiego Oddziału PTTK „Mazowsze”. Oferuje turystom 30 miejsc noclegowych w całorocznej chacie, na antresolach zaopatrzonych w materace i koce. Baza dysponuje kuchnią, na której można przygotować ciepły posiłek oraz stołami i ławami, przy których można skonsumować posiłek.

W okresie letnim istnieje także możliwość nocowania we własnych namiotach. Do dyspozycji turystów pozostaje duża wiata, gdzie można odpocząć oraz w której znajduje się miejsce na ognisko z rusztem. Posiłek można też przygotować na znajdującej się w wiacie kuchence gazowej. Wodę pitną czerpie się z potoku Rabiańskiego. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest prowizoryczne boisko do siatkówki.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację