Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach Mineralnych

Uherce Mineralne 137, 38-623 Uherce Mineralne
49°27'41"N 22°24'09"E (49.461519, 22.402675)

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła to jedyne w swoim rodzaju interaktywne i nowoczesne muzeum, prowadzące warsztaty ginących zawodów, takich jak lepienie garnków, kaligrafia czy wypiekania tradycyjnych proziaków -  bułeczek na bazie sody czyli „prozy”.  Znajduje się w budynku dawnej szkoły pochodzącej z początku XX w. w Uhercach Mineralnych, zajmując powierzchnię 400 m2.

Tradycyjny proces poznawania nowych rzemiosł wsparto interaktywnymi, nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Na strychu, w dawnym mieszkaniu nauczyciela, znajduje się klasa - nowoczesna sala audiowizualna, w której uczestnicy przenoszą się w czasie i poznają historię tego miejsca oraz ginące zawody.

Kolejne pomieszczenia znajdują się na parterze – kancelaria, piekarnia, klasa kaligrafii oraz garncarnia. Podczas prowadzonych tu warsztatów, każdy z uczestników samodzielnie wykona pracę – upiecze proziaka, pięknym pismem napisze pocztówkę ze szkoły czy stworzy jakąś rzecz z gliny.

W każdej z klas znajdują się aplikacje, które pomogą sprawdzić wiedzę dotyczącą regionu, wysłać elektroniczną pocztówkę z pozdrowieniami do najbliższych, fotoplastikony, żywe zdjęcia, okno 3D oraz beczka śmiechu.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

msg_site_uses_cookies
Więcej na ten temat...