Zielona Klasa pod Żukowem

, 38-700 Ustjanowa Górna
49°25'01"N 22°32'37"E (49.416992, 22.543758)

Pasmo Żukowa, choć jego lotnicze tradycje należą już do przeszłości, pozostaje wyjątkowo atrakcyjne turystycznie. U jego północnych podnóży, na terenie miejscowości Ustjanowa Górna, znajdują się popularne trasy do narciarstwa biegowego, z których mogą korzystać zarówno amatorzy jak i zawodowcy. Posiadają homologację FIS, dzięki czemu mogą tu być - i są - rozgrywane zawody międzynarodowe.

Bezpośrednio przy nich znajduje się tzw. Zielona Klasa – wiata edukacyjna dla dzieci i młodzieży. Pod zadaszeniem umieszczono ławki i stoły, obok wyznaczono miejsce na rozpalenie ogniska oraz ustawiono toaletę zewnętrzną. Kilka ławek i stołów ustawiono także w lesie. Są tu także liczne tablice informacyjne oraz edukacyjne. Przez teren przebiega ścieżka przyrodnicza „Na stokach Żukowa” wyznakowana przez Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne.

Na punkcie widokowym obok Holicy, znajduje się duża wiata, gdzie znajdują się wspomniane ślady przedwojennej infrastruktury lotniczej. Została ona ustawiona w 2019 r. przez Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, pod zadaszeniem znajdują się ławy, stoły i piec, na którym można gotować. Jest też miejsce na ognisko z ławkami oraz toaleta. Z punktu rozpościerają się widoki na część Jeziora Solińskiego oraz na wysokie Bieszczady.

Przez pasmo Żukowa przechodzi niebieski szlak graniczny oraz wyznakowane przez Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne ścieżki spacerowe.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...