Parking i punkt widokowy nad Lutowiskami

, 38-713 Lutowiska
49°15'53"N 22°41'06"E (49.264825, 22.685242)

Jednym z często odwiedzanych miejsc w Lutowiskach jest parking, stanowiący zarazem punkt widokowy, który znajduje się na północnym krańcu Lutowisk na górze Kaczmarewka (723 m n.p.m.), położonej przy wjeździe do miejscowości od strony Czarnej, bezpośrednio nad hotelem Stanica Kresowa Chreptiów.

Parking jest przystosowany zarówno dla samochodów osobowych jak i autokarów. Obok znajduje się toi-toi, ustawiono także ławki i kosze na śmieci. W sezonie letnim można tu kupić drobne pamiątki, a także bieszczadzkie sery i inne produkty lokalne. Na parkingu ustawiono kilka tablic informacyjnych, m. in. dotyczących Parku Ciemnego Nieba Bieszczady.

Z parkingu rozpościera się jedna z najładniejszych panoram Bieszczadów. Ustawiono tu dużą tablicę – zdjęcie z opisanymi szczytami, co znacznie ułatwia identyfikację elementów podziwianej panoramy. Ponad Lutowiskami, które widać u podnóża gór, można zobaczyć Tarnicę, Szeroki Wierch, Krzemień, Bukowe Berdo, Kopę Bukowską, Halicz, Czeresznię, Czereszenkę i szczyty po stronie ukraińskiej – Starostynę, słynny Pikuj oraz wiele innych.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...