Wiata w Pszczelinach

, 38-713 Pszczeliny
49°10'12"N 22°41'23"E (49.170111, 22.689833)

Wszyscy podróżujący dużą obwodnicą bieszczadzką od strony Lutowisk w kierunku Ustrzyk Górnych, winni pamiętać, że tuż przy wjeździe do Pszczelin, po lewej stronie, nad potokiem Wołosaty, znajduje się atrakcyjne miejsce odpoczynku.

Do dyspozycji podróżnych pozostaje tu wiata, pod którą można się schronić w razie niepogody. Wyposażona jest w ławki, miejsce na rozpalenie ogniska, kosz na śmieci, jest tu także parking. Miejsce to pełni również funkcję tzw. zielonej klasy, ustawiono tutaj bowiem szereg tablic edukacyjnych. Rozpoczyna się tu także ścieżka dydaktyczna „Jodła” prowadząca do 200-letniej jodły, która do 2013 r. była uznawana za najgrubszą w Polsce. Niestety została powalona przez silny wiatr i w tej chwili można oglądać imponujących rozmiarów jej pień. A tytuł najgrubszej jodły przejęła “Lasumiła”.

Nieopodal wiaty rośnie za to pomnikowa lipa, a tuż przy wjeździe na parking stoi głaz, na którym podczas Dnia Żubra w 2007 r. wmurowano tablicę upamiętniającą sprowadzenie pierwszych żubrów przez leśników z Nadleśnictwa Stuposiany, co miało miejsce 30 października 1963 r.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

msg_site_uses_cookies
Więcej na ten temat...