Miejsce odpoczynku w Brzegach Górnych

, 38-713 Brzegi Górne
49°08'30"N 22°34'06"E (49.141747, 22.568517)

Brzegi Górne a do 1968 r. Berehy Górne (do dnia dzisiejszego ta nazwa również jest używana) to dawna rozległa wieś, położona pomiędzy Przełęczą Wyżniańską a Przełęczą Wyżną, która skutkiem powojennych wysiedleń została całkowicie wyludniona. Do dnia dzisiejszego zachował się tu tylko jeden budynek, podczas gdy w 1939 r. było ich ponad 120, a mieszkało w Brzegach niemal 800 osób.

Tu właśnie rozpoczyna się popularna wśród turystów trasa, prowadząca na Połoninę Wetlińską oraz Połoninę Caryńską, dlatego też w Brzegach Górnych mieści się kasa biletowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Oprócz tego mamy tu miejsce odpoczynku, które znajduje się na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 897 i drogi biegnącej w kierunku Nasicznego oraz Dwernika.

Obejmuje ono duży, płatny parking, zamontowano tu także ławki i stoły, przy których można odpocząć, tym bardziej, że obok płynie potok Prowcza. Infrastrukturę uzupełniają toalety i kosze na śmieci, zaś w parkowej budce można zakupić drobne pamiątki.

W sezonie letnim jest to także popularne miejsce postojowe dla busów, co znacznie ułatwia poruszanie się turystom pomiędzy najbliższymi miejscowościami.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...