Parking w Wołosatem

, 38-714 Wołosate
49°03'57"N 22°40'46"E (49.06595, 22.679697)

Obecnie Wołosate to najdalej na południowy wschód wysunięta wieś w Polsce oraz najlepszy punkt wypadowy na najwyższy szczyt polskich Bieszczadów – Tarnicę (1346 m n.p.m.), a także na Halicz (1333 m n.p.m.) i Rozsypaniec (1280 m n.pm.). Tu rozpoczyna się czy też kończy czerwony Główny Szlak Beskidzki, najdłuższy szlak w polskich górach, który liczy sobie prawie 500 km długości. Jego drugim końcowym punktem jest Ustroń w Beskidzie Śląskim.

Przez Wołosate przebiega również szlak niebieski, zwany granicznym. W sezonie letnim jest to z pewnością jedno z najbardziej obleganych miejsc w górach. Niedaleko Zachowawczej Stadniny Konia Huculskiego znajduje się pokaźny parking należący do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W jego obrębie znajdują się m.in. bezpłatna salka edukacyjna z ciekawymi pomocami dydaktycznymi, wystawa plenerowa pt. „Polskie parki narodowe”, bezpłatne zaplecze sanitarne, tablice edukacyjne, stojaki na rowery, sklepik z pamiątkami, a nawet pizzeria.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...