Regetovka

Wieś, która ma jedynie 15 stałych mieszkańców, ożywa głównie w weekendy, kiedy rozrasta się o kolejnych ponad 50 turystów. We wsi znajduje się również ośrodek narciarski z pięcioma wyciągami o całkowitej zdolności transportowej 3600 osób/godz. Całkowita długość tras zjazdowych to prawie 3 km, z tego 1,4 km ze sztucznym zaśnieżaniem. Obecnie ośrodek jest zamknięty. Zakłada się, że w sezonie 2020 - 2021 będzie otwarty. Ma pojawić się pensjonat ze stadniną.

Przy cerkwi greckokatolickiej z roku 1893 zaczynają się szlaki turystyczne. Miejscowym żółtym szlakiem można dojść do Torfowiska Regetov. Jest to rezerwat narodowy. Na terenie miejscami bardzo podmokłym wskutek działania potoku i kilku małych źródeł możemy podziwiać pojedyncze zbiorowiska roślin - mięsożernej rosiczki okrągłolistnej, która „poluje” na owady za pomocą lepkich czerwonych włosków na liściach.

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...